Jazdecký klub Agropartner

Jazdecký klub Agropartner Plavecké Podhradie vznikol v r. 2002. Vtedy boli nakúpené prvé kone do strediska agroturistiky a do chovu koní. V tomto období sa začal budovať aj jazdecký areál, bola zrekonštruovaná stajňa, postavená vonkajšia jazdiareň, malá jazdecká hala a kolotoč. Výcvik detí bol od začiatku existencie klubu organizovaný pod taktovkou skúseného a charizmatického šéftrénera MVDr. Juraja Hanulaya. V tomto trénerskom tandeme začal od roku 2004 pracovať aj moravský tréner Jan Vahala, ktorý riadi športovú činnosť klubu dodnes. V areáli postupne pribudla zrekonštruovaná nová stajňa, veľká jazdecká hala s tribúnou a lonžovací kruh. Vytvorili sa tak výborné tréningové podmienky pre prípravu jazdcov a koní.

V súčasnosti sú činnosti klubu zamerané na výcvik športových koní z vlastného chovu, a to najmä pre parkúrové skákanie. Naše kone sa zúčastňujú na chovateľských výstavách a prehliadkach. Najvýznamnejším umiestnením bolo ocenenie kobylky Perla 6 na Národnej výstave koní v r. 2011 pri príležitosti 90.-teho výročia založenia Národného žrebčína v Topoľčiankach. Kobylka sa stala šampiónkou plemena Slovenský športový pony.

Jazdci klubu absolvujú každoročne úspešne parkúrové súťaže na slovenských kolbiskách. Naše jazdecké dvojice súťažili tiež na Morave, v Čechách a v Maďarsku. O systematickej práci v klube svedčí aj prvý titul Majsterky Slovenskej republiky, ktorý v kategórii detí (do 14 rokov) získala v r. 2012 Nina Kočíšková s kobylou Sytá. Víťazstvá v Pohári česko-slovenského partnerstva, organizovaného Trenčianskym a Zlínskym samosprávnym krajom dosiahla a obhájila v r. 2012 a 2013 Miroslava Poláková s kobylkou Casiopea. Farby nášho klubu reprezentovala v rokoch 2012 až 2014 aj niekoľkonásobná Majsterka Slovenskej republiky v kategórii žien Janka Miklošová Francová, ktorá využívala náš areál na ustajnenie svojich koní.

Na konci letných prázdnin klub každoročne organizuje parkúrové preteky o Záhorácky pohár, ktoré získali v regióne veľkú popularitu. Okolité piesčité lúky, pasienky a borovicové lesy patria medzi najkvalitnejšie terény na organizáciu súťaží vo vytrvalostnom jazdení jazdenia (endurance). Od r. 2011 sa už tradične v polovici apríla otvára slovenská sezóna vytrvalostnými pretekmi práve v našom areáli. V roku 2014 sa u nás po prvýkrát organizovali Majstrovstvá Slovenskej republiky a Medzinárodné preteky zaradené do kalendára FEI (Medzinárodnej jazdeckej federácie) vo vytrvalostnom jazdení.

V prípravnom období v našom klube organizujeme športové jazdecké sústredenia vedené renomovanými trénermi. V poslednom období u nás  sústredenia pre skokové dvojice viedli p. Tjark Nagel (SRN), Dirk Ahlmann (SRN) a pre drezúrnych jazdcov Ema Jančářová (ČR).

 

Aktivity, činnosti a služby poskytované v JK Agropartner:

  • výcvik športových koní,
  • predaj športových koní,
  • ustajnenie koní súkromných vlastníkov,
  • organizovanie jazdeckých sústredení v skokoch a drezúre,
  • jazdecká škola pre začiatočníkov aj pokročilých,
  • letné prázdninové jazdecké kurzy,
  • jazda na koči,
  • organizovanie základných skúšok jazdeckého výcviku,
  • prenájom jazdeckých hál.

V prípade, ak Vás ponuka našich služieb zaujala, neváhajte nás kontaktovať na telefónnych číslach +421 915 572 620 (ut., str., pia., so.), +420 607 639 582 (pon., štvr.)

Agropartner spol. s r.o.
Plavecké Podhradie č. 258
906 36 okr. Malacky

tel. : 034 / 69405 52
fax. : 034 / 69405 20
info@agropartner.sk

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x